HABERLER

İnsan Vakfı'ndan Uganda'ya Yardım Eli

- 10.05.2020

İnsan Vakfı bağışçılarından aldığı destekle Uganda’da yaşayan ihtiyaç sahibi aileler, yetimler ve çocuklar içinde insani yardım çalışmaları gerçekleştiriyor.

Uganda’da yaşam mücadelesi zor hale geldi!

Dünyanın en fakir 50 ülkesinden biri olan Uganda kuraklık, susuzluk ve açlık problemi ile başa çıkmaya çalışıyor. Güney Sudan’dan gelen mülteciler ile birlikte artan nüfus gıda ihtiyacını karşılayamıyor.

10,9 milyon kardeşimizin açlık sıkıntısı çektiği bu ülkenin yardımlarımıza ihtiyacı var. Ramazan boyunca iftar, su kuyusu ve adak akika şükür kurban kesimleri ile Uganda halkının sıkıntılarını beraber saracağız. Uganda’da her gün mazlum kardeşlerimize kumanya dağıtımları gerçekleştirerek gıda ihtiyaçlarına destek olacağız.

İnsan Vakfından Ugandaya Yardım Eli  - HABERLER - İnsan Eğitimi Kültür ve Yardımlaşma Vakfı | Anasayfa

İnsan Vakfı Uganda'da faaliyetlerini sürdürüyor!

İnsan Vakfı olarak, Ramazan ayı boyunda Uganda’da Kumanya, Su kuyusu açılışları ve adak-akika-şükür kurban kesimi ile yüzlerce aileye ulaşmanın sevincini yaşıyoruz.

Rahmet Ayı Ramazan-ı Şerif-in bereketini yeryüzündeki kardeşlerimizi ile paylaşmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Yaptığınız bağışlarınızla Uganda’da her gün gıda kumanyası dağıtımları gerçekleştiriyor ve iftar sofraları kuruyoruz. Fitrelerinizi gerek ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz.

Gıda yardım içerikleri; (5 kg un- 3 kg pirinç – 3 kg fasulye – 2 litre yağ- 2 kg şeker – 1 kg sabun, 1 kg tuz)

İnsan Vakfı Ramazan ayı boyunca mazlum Uganda’da ihtiyaç sahibi ailelere gıda destek yardımlarını Kurban kesim organizasyonları dâhilinde Uganda’da da düzenli olarak adak akika şükür kurban kesimleri gerçekleştiriyoruz. Ayrıca Uganda’da Ramazan ayı boyunca temiz içme suyu ihtiyacının karşılanması için kuyular açılışlarını gerçekleştireceğiz.

İnsan Vakfından Ugandaya Yardım Eli  - HABERLER - İnsan Eğitimi Kültür ve Yardımlaşma Vakfı | Anasayfa

Uganda’da iftar organizasyonları

Lubani, Namegera, Nampirika, Bugerere, Buwenge, Busei, Kyamagwa, Wantunda, Nakalama, Mpumudde Mescitlerinde her gün 300 aileye iftar organizasyonları gerçekleştiriliyor.

Uganda faaliyetlerine destek olmak için;

Tüm GSM operatörleri üzerinden 1471’e “Bağış” yazıp mesaj yollayarak da 10 TL bağışta bulunabilirsiniz.

Ayrıca insani yardım çalışmalarına www.insanvakfi.org.tr sitesini ziyaret ederek bağışta bulunarak da İnsan Vakfı’na destek olabilirsiniz. Desteğiniz için tüm ihtiyaç sahipleri adına teşekkür ederiz.

Anahtar Kelimeler