Mozambik Kur'an-ı Kerim Bağışı

Mozambik Kuran-ı Kerim Bağışı - İnsan Eğitimi Kültür ve Yardımlaşma Vakfı | Anasayfa

Mozambik Kur'an-ı Kerim Bağışı

Sizin en hayırlınız; Kur’an’ı ögˆrenen ve ögˆreteninizdir. (Hadis-i S¸erif)

Kâinat kitabını anlamada en büyük yardımcı ve ahiret yurdunun samimi  arkadaşı elbette ki yüceler yücesi Kur’an-ı Kerim. Insan-ı kâmil olma  yolunda merhaleleri aşarken Rabbimizin huzuruna selametle çıkarken kirlerden ve  pisliklerden arınmanın yoludur Kur’an.

İstiyoruz ki; Kur’an’ın nuru her yere dağılsın onu okuyamayan kalmasın. Günümüz şartlarında bile ne yazık ki yoksulluk yüzünden Kur’an’ı kitap halinde eline alamamış¸ Müslümanlar yaşamakta dünya üzerinde.

Afrika’da ya da dünyanın herhangi bir köşesinde, elinde Kur’an-ı Kerim olmadığı için ağaç parçalarının ya da kumların üzerine yazdıkları sureleri ezberleyerek hafız olmaya çalışan kardeşlerimiz bulunmaktadır.

Mozambikli Müslüman kardeşlerimiz bizden mealli Kur'an-ı Kerim istiyor. Mozambikli kardeşlerimiz, İnsan Vakfı'ndan okumak, okuduklarını anlamak ve yaşamak için Portekizce mealli Kur'an-ı Kerim talep ettiler.

İnsan Vakfı, mescitlerde ve medreselerde Portekizce mealli Kur'an-ı Kerim dağıtımı için hazırlıklarına başladı.

Siz de Destek Olun

Siz de aşağıdaki linkten online bağış yapabilir ya da Kuveyt Türk Katılım Bankası TR20 0020 5000 0936 4683 9000 01 no'lu hesaba Kur'an-ı Kerim notuyla havale-eft yaparak bağış yapabilirsiniz.

Haydi! Mozambikli gençler desteğinizi bekliyor.

Ben ne yapabilirim?

İnsan Vakfı'nın çalışmalarına sayfanın üst kısmından  dilediğiniz miktarda destek olabilir veya, Kuran yazıp 1471'e 10 TL tutarında bir SMS ile destek olabilirsiniz.

Hemen Bağış Yap