Ramazan Kumanyası

Ramazan Kumanyası - İnsan Eğitimi Kültür ve Yardımlaşma Vakfı | Anasayfa

RAMAZAN GIDA YARDIMI

Ramazan Kumanyası

Ramazan...

Biz inananlar için çok özel bir zaman dilimi. Yardımlaşmanın ve bağışlanmanın sembolü…

Aile, eş dost ve uzun zamandır görüşülemeyen akraba ile yapılan samimi, sıcak ve huzurlu iftarların zamanı.

İftar sofralarının önemi bir başkadır Ramazan’da... Aile bireylerinin en sevdiği yemeklerin pişirilmesine özen gösterilir.

Çorba, etli ve sebzeli yemekler, pilav, ayran, salata ve tatlının aynı sofrada bulunmasına gayret edilir. Çeşit çeşit börekler, çörekler, peynir tabakları da  süsler sofraları…

Madalyonun bir de diğer yüzü vardır.

Bu güzel tablonun hayal bile edilemediği evler vardır. Babası olmayan, hastalığına rağmen çalışıp evlatlarının rızkını temin etmek istese de çaresiz annenin çalışma imkânının bulunmadığı aileler vardır.

İnsan Vakfı olarak, ihtiyaç sahiplerine bir çok alanda yardımlar ulaştırıyor. Bunlardan biri de kumanya desteği. İhtiyaç sahibi kişi yada ailelere, gıda kolisi ulaştırıyoruz.

Gelin bu Ramazan Türkiye, Yemen, Mozambik, Afganistan Filistin - Gazze ve Suriye'de sofraların kurulmasına vesile olalım.

Her bir aileye 1 ay yetecek dolu dolu erzak kolileri ulaştıralım.

Onlar gayba inanırlar, namaz kılarlar, kendilerine verdiğimiz mallardan Allah yolunda harcarlar.” Bakara 3

Sana (Allah yolunda) ne harcayacaklarını soruyorlar. De ki: Maldan harcadığınız şey, ebeveyn, yakınlar, yetimler, fakirler ve yolcular için olmalıdır. Şüphesiz Allah yapacağınız her hayrı bilir.” Bakara 215

Mallarını Allah yolunda harcayanların durumu, yedi başak bitiren ve her başakta yüz tane bulunan bir tohum gibidir. Allah, dilediğine kat kat verir. Allah, lütfu geniş olandır, hakkıyla bilendir.” Bakara 261

Ben ne yapabilirim?

İnsan Vakfı'nın çalışmalarına sayfanın üst kısmından dilediğiniz miktarda destek olabilir veya, Bağış yazıp 1471'e 10 TL tutarında bir SMS ile destek olabilirsiniz.

Var mısınız?

Hemen Bağış Yap

Gıda Kolisi
Adet x 150 TL